Rolniku, ważny komunikat – Bezpłatna pomoc doradców w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2024 r.

Doradcy ODR udzielą bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie w siedzibie Urzędu Gminy Narew w sali nr 7 w dniu 14.05.2024r. w godz. 8.30-13.30.

 

150856a

DĄB DUNIN
Przybudki gm. Narew
Strażnik Puszczy Białowieskiej
Europejskie Drzewo Roku 2022

 


Szanowni mieszkańcy,

wypełniając obowiązek wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. art. 3 ust. 3 pkt 1-2 (t. j. Dz. U. z 2023 r, poz.1469 ze zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych („szamb”), ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków oraz ich aktualizacji.

Aktualizacja prowadzonych ewidencji dokonywana będzie na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy Narew zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców będących właścicielami lub użytkownikami nieruchomości, które nie są podłączone do istniejącej sieci kanalizacyjnej o wypełnienie zgłoszenia dotyczącego posiadanego zbiornika bezodpływowego „szamba” lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

ZGŁOSZENIA NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 31 marca 2024r

Zgłoszenia należy dokonać w następujący sposób:

  • bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Narwi, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew.  Referat Gospodarki Komunalnej, pok.14
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem Skrytki ePUAP  opatrzony podpisem kwalifikowanym;
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Narew, ul. Mickiewicza 101, 17-210 Narew

Druki można pobrać:

Formularz zgłoszenia

Dziękujemy za współpracę!

 


NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA 


O naszej gminie...

gminanarew

Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie hajnowskim. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogowym Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Gmina Narew ma powierzchnię 242 km2, a na jej terenie utworzono 37 sołectw obejmujących 48 miejscowości znajdujących się w granicach Gminy. Gminę zamieszkuje obecnie około 3800 mieszkańców, zarejestrowanych jest też około 100 podmiotów gospodarczych. Głównym ośrodkiem oraz siedzibą władz gminy jest Narew. Jest to malownicza miejscowość położona nad rzeką Narew. Historia Narwi sięga już czasów średniowiecza i pełna jest odniesień do tradycji mieszczańskich. Obecnie Narew zamieszkuje około 1500 mieszkańców.


AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA:

Narwiański Ośrodek Kultury organizuje w Gminie wiele różnych imprez kulturalnych i sportowych, z których jako najważniejsze należy wymienić:

  • Dni Narwi.
  • Dożynki Gminne.
  • Ekumeniczne spotkania przedwigilijne i kolędnicze.
  • Cykl spotkań kulturalnych "Żywie jaszcze tradycja"
  • Mistrzostwa Gminy Narew w różnych konkurencjach sportowych (biegi przełajowe, szachy, warcaby, tenis stołowy, piłka nożna, piłka siatkowa).
Sztandarową imprezą Gminy są oczywiści organizowane Dni Narwi, które przyciągają rok rocznie ponad 1000 uczestników. Podczas Dni Narwi odbywają się koncerty zespołów polskich, białoruskich, ukraińskich, czy cygańskich. Ponadto rozgrywane są różnego rodzaju zawody sportowe oraz zawody pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Od kilku lat miejscem, gdzie odbywają się Dni Narwi jest amfiteatr położony obok stadionu sportowego w Narwi. Dni Narwi odbywają się na przełomie czerwca i lipca.

Dni Narwi

Dni Narwi:  2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014

Dni Narwi 

We wrześniu Narwiański Ośrodek Kultury organizuje uroczyste Dożynki Gminne. Podczas obchodów święta plonów odbywa się tradycyjny korowód z wieńcami dożynkowymi, władze samorządowe przekazują podziękowania najprężniej działającym rolnikom Gminy Narew, a na scenie prezentują się lokalne zespoły artystyczne.

Dożynki Gminne

Dożynki Gminne:  2007    2009    2010    2011    2012   2013

Interesującą imprezą organizowaną w poprzednich latach przez Parafię Rzymskokatolicką w Narwi  oraz NOK był ekumeniczny koncert muzyki chrześcijańskiej odbywający się w kościele w Narwi. Na koncert zapraszane były znane podlaskie chóry, które wykonują pieśni chrześcijańskie różnych kościołów tj. pieśni prawosławne, rzymskokatolickie, kościoła baptystów. Koncert muzyki chrześcijańskiej dostarczał co roku przybyłym słuchaczom wielu duchowych wrażeń i emocji. Koncert odbywał się zwykle na przełomie kwietnia i maja.

Koncert Pieśni Chrześcijańskiej

Ekumeniczny koncert pieśni chrześcijańskiej: 2005   2006   2007

W styczniu 2008 roku zainaugurowany został cykl spotkań z kulturą i tradycją ludową pod hasłem "Żywie jaszcze tradycja". Pierwsze spotkanie odbyło się w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej w Krzywcu i było poświęcone tradycjom noworocznym. Spotkanie kolejne odbyło się w Tyniewiczach Dużych przybliżając zebranym tradycje Świąt Wielkanocnych. W Trześciance natomiast zostały zaprezentowane obrzędy związane z dożynkami i wykopkami.

Wieczornica w Krzywcu

Wieczornice z cyklu "Żywie jaszcze tradycja":

Wieczornica w Tyniewiczach Dużych

Na zakończenie roku Narwiański Ośrodek Kultury organizuje ekumeniczne spotkanie przedwigilijne, w trakcie którego młodzież przedstawia jasełka bożonarodzeniowe oraz śpiewa kolędy. W spotkaniu rok rocznie uczestniczą władze Gminy Narew, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, duchowni z parafii w naszej gminie oraz mieszkańcy.

Spotkanie przedwigilijne

Spotkania przedwigilijne: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014

W zarządzie Narwiańskiego Ośrodka Kultury jest Zajazd „Pod Akacją”, który stanowi główną bazę noclegową gminy. Posiada on 32 miejsca noclegowe dostępne dla turystów i gości przez cały rok. Dzięki tej działalności NOK pozyskuje dodatkowe środki na organizowanie imprez kulturalnych w Gminie Narew.